"Bezpieczny Senior, czyli jak nie dać się oszukać" cykl spotkań informacyjnych.

Pierwsze spotkanie już za nami!

Głownym celem spotkania było zwrócenie uwagi seniorom na niebezpieczeństwa, jakie na nich czyhają. Spotkanie rozpoczeło się od pogadanki z przedstawicielami policji, którzy mówili m.in. o oszustwach metodą "na wnuczka" , "na policjanta" czy "na pracownika socjalnego". Pomysłowość oszustów w tej kwesti nie zna granic. Podobnie, jak naiwność osób starszych, którzy przez swoją łatwowierność tracą oszczędności życia.

O zdrowotnych aspektach bezpieczeństwa seniorów mówiła Elżbieta Wojtyła, kierownik Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia. W czasie spotkania poruszyła problemy dotyczące: depresji, ukąszenia kleszcza, zakażenia wirusem WZW A, szczepień przeciw grypie oraz uzależnieniu od nikotyny. To problemy które najczęściej budzą wątpliwości i pytania osób starszych.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję sprawdzić poziom dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, dzięku badaniu smokolizerem.

Wszyscy uczestnicy dostali materiały edukacyjne o grzybach, grypie, prawidłowym odżywianiu, ograniczaniu soli oraz kleszczach.

19 października o godz. 10 w Cafe Calisia al. Wolności 6 kolejne spotkanie z cyklu "Bezpieczny Senior, czyli jak nie dać się oszukać"  na które serdecznie zapraszamy :)

Galeria zdjęć